Dzisiaj jest: 19. 09. 2020
E-mail: Hasło:
Nie pamiętam hasła / Rejestracja
E-mail: Hasło:
Nie pamiętam hasła / Rejestracja
Alzheimer

Alzheimer jest chorobą spowodowaną zwyrodnieniem ośrodkowego układu nerwowego i charakteryzuje się otępieniem. Pacjenci mają zaburzenia pamięci, nastroju, osobowości i zachowania. U Pacjentów mogą występować: agresja, która jest spowodowana poczuciem zagrożenia, zaburzenia rytmu dnia i nocy z powodu zaburzeń otępiennych oraz trudności z utrzymaniem higieny ciała oraz ubieraniem się.

Opiekunowie / Opiekunki niechętnie podejmują się opieki nad Pacjentami z Alzheimerem. Każdy twierdzi, że to wyjątkowo ciężka sytuacja, dodatkowo, często jest brak kontaktu z takim Pacjentami, co zniechęca Opiekunów / Opiekunki do podejmowania się takich zleceń. W przypadku, kiedy mamy do czynienia z tego rodzaju opieką należy Pacjentowi przekazywać jasne, konkretne i krótkie komunikaty, Pacjent powinien mieć w miarę stały tryb dnia, który jest klarownie podzielony na konkretne czynności. Pacjenci z Alzheimerem nie lubią zmian, niespodzianek, stały rytm zajęć daje im poczucie bezpieczeństwa a to jest najważniejsze w tym wypadku.

Pacjent zagrożony będzie agresywny, nieufny i zamknięty w sobie, co znacząco utrudnia opiekę nad nim i może prowadzić do najgorszych zachowań tj. bicia, agresywnego zachowywania się, uderzania, odpychania. Do tego często objawem choroby Alzheimera jest niewybredny język Pacjenta, przekleństwa pod adresem Opiekuna / Opiekunki, mówienie czegoś, co w ogóle w normalnej sytuacji nigdy by nie powiedział. Pamiętajmy, iż takie zachowania to przejaw choroby, a nie zła wola Pacjenta. Nie wolno brać ich do siebie ani na nie odpowiadać. Z pewnością nie należy to do najprzyjemniejszych zajść, ale jeśli mamy dla tego zrozumienie to damy sobie z Pacjentem radę. Tak jak w przypadku opieki nad Pacjentami z demencją należy ich zachęcać do podejmowania aktywności związanych z zainteresowaniami oraz z codziennym życiem. Tylko wtedy opieka będzie skuteczna.

Projekt: Devilart - strony internetowe.
Copyright © - 2020 Betreuerin.com.pl