Dzisiaj jest: 19. 09. 2020
E-mail: Hasło:
Nie pamiętam hasła / Rejestracja
E-mail: Hasło:
Nie pamiętam hasła / Rejestracja
Demencja

Demencja u Pacjentów jest spowodowana uszkodzeniem mózgu, w wyniku różnych schorzeń. Demencja powoduje znaczne obniżenie sprawności umysłowej.

Pacjenci mają ograniczoną zdolność koncentracji, mają zaburzenia pamięci krótkotrwałej, nie mogą sobie przypomnieć ostatnich zdarzeń, często powtarzają te same historie i zadają te same pytania. W zaawansowanym stadium występuje dezorientacja czasowa i miejscowa.

W opiece nad Pacjentami demencyjnymi najważniejsza jest cierpliwość, serdeczność Opiekunki / Opiekuna ale również bardzo systematyczne i konkretne podejście do Pacjenta. Należy przekazywać jasne i krótkie komunikaty / polecenia. Pod żadnym pozorem nie należy zmuszać Pacjenta do jakiś czynności. Opiekunka / Opiekun nie powinien robić na złość Pacjentowi to może spowodować agresję i znacząco pogorszyć stan Pacjenta oraz sytuację Opiekunki / Opiekuna, ponieważ opieka nad Pacjentem będzie co raz trudniejsza i będzie wiązała się z bardzo negatywnymi skutkami, z biciem włącznie. Pacjent, który  będzie się bał Opiekunki / Opiekuna będzie się bronił i sytuacja może wykroczyć po za granice standardowej opieki. Z pewnością w tym przypadku będzie konieczna zmiana Opiekunki / Opiekuna i zbudowanie zaufania od zera.

W przypadku Pacjentów demencyjnych bardzo istotnym czynnikiem jest aktywowanie i motywowanie Pacjenta. Jak to zrobić? Przede wszystkim istotą opieki nad osobami starszymi nie jest wyręczanie Pacjentów na każdym kroku tylko wspieranie ich w ich życiu i codziennych działaniach. W myśl tego należy włączać Pacjenta, w każdą możliwą aktywność, przygotowując obiad, śniadanie pozwólcie Waszemu Pacjentowi wykonać je razem z Wami, niech smaruje kromki chleba, obiera ziemniaki itp. Robicie zakupy, dlaczego nie chcecie, aby Pacjent je zrobił razem z Wami? Oczywiście jeśli zrobicie to sami będzie szybciej, ale czy lepiej dla Pacjentów? Mamy przykłady, gdzie niewłaściwa opieka doprowadziła Pacjenta do totalnej bierności, siedział i milczał, nie chodził do toalety, ponieważ Opiekunce / Opiekunowi było lepiej /wygodniej zmieniać pampersy. Przyjechała kolejna osoba i po jej 2 miesięcznym pobycie Pacjent znowu był aktywny, czuł się potrzebny. Nie róbcie krzywdy Pacjentom!!!

Projekt: Devilart - strony internetowe.
Copyright © - 2020 Betreuerin.com.pl