Dzisiaj jest: 03. 12. 2023
E-mail: Hasło:
Nie pamiętam hasła / Rejestracja
E-mail: Hasło:
Nie pamiętam hasła / Rejestracja
NIEMIECKI - MINIMUM

"Dzień dobry, chciałabym podjąć pracę za granicą na stanowisku Opiekun / Opiekunka Osób Starszych z doświadczeniem"


Tak rozpoczęta rozmowa rekrutacyjna daje obietnice dobrego pracownika. Niestety często w ciągu dalszej rozmowy okazuje się, że potencjalna Opiekunka lub Opiekun nie posługują się lub bardzo słabo władają językiem niemieckim. Pomimo doświadczenia w branży opieki, często trzeba odrzucić możliwość wyjazdu do pracy do Niemiec ze względu na barierę językową.


Jaki zatem poziom językowy musi reprezentować Kandydat, aby podjąć pracę jako Opiekun / Opiekunka Osoby Starszej?


Język niemiecki wymagany u  osoby ubiegającej się o posadę w takich zawodach jak Opiekun / Opiekunka Osób Starszych zwykle określany jest jako KOMUNIKATYWNY, ale prawdę powiedziawszy rzadko Partnerzy z Niemiec lub Klienci Indywidualni akceptują ten poziom języka, zwykle wymagają czegoś więcej.
 

Najbardziej pożądanym poziomem językowym jest poziom DOBRY lub BARDZO DOBRY.


Często Opiekun / Opiekunka rozpaczliwie poszukujący/poszukująca  pracy za granicą, decydując się na wyjazd do Niemiec, muszą poczekać trochę dłużej na odpowiednią ofertę zatrudnienia.
Zadziwiające jest jednak to, że Opiekunowie / Opiekunki pracujący "na czarno" reprezentują często o wiele niższy poziom języka niemieckiego niż jest to właściwe. Niestety jest to często zatrudnienie związane z poleceniem przez inną Opiekunkę lub Opiekuna.

 

Taka forma załatwiania pracy, znacznie obniża jakość oferowanych usług na rynku Opieki nad Osobami Starszymi. Dlatego tak bardzo istotna jest praca Agencji, która związana jest nie tylko z rekrutacją Opiekunek/Opiekunów, ale również reklamą, nawiązywaniem daleko idącej współpracy oraz formą sprzedaży czyli właściwym i skutecznym przedstawieniem oferty i dotarciem do grona odpowiednich odbiorców.

Projekt: Devilart - strony internetowe.
Copyright © - 2023 Betreuerin.com.pl