Dzisiaj jest: 25. 04. 2024
E-mail: Hasło:
Nie pamiętam hasła / Rejestracja
E-mail: Hasło:
Nie pamiętam hasła / Rejestracja
10 złotych zasad Opiekunki/Opiekuna
  1. Uzyskaj przed wyjazdem do pracy w Niemczech dokładne dane pacjenta oraz rodziny osoby starszej, dla której będziesz pracować jako Opiekun / Opiekunka oraz Koordynatora, jeśli kontrakt jest obsługiwany przez Agencję Partnerską z Niemiec (nazwiska, adresy, telefony).
  2. Uzyskaj od Agencji pracy z Polski numer telefonu do kontaktu, czasami Agencje specjalizujące się w branży takiej jak opieka osób starszych dysponują tak zwanym telefonem alarmowym, dostępnym 24h/7dni, który w sytuacji wyjazdu za granicę jest podstawą Twojego bezpieczeństwa.
  3. Nie zgadzaj się na wyjazd za granicę do pracy z nową Agencją bez podpisanej umowy w formie pisemnej lub mailowej.
  4. Spakuj ubrania na różne okazje oraz dopasowane do zmian pogodowych, zarówno klimat jak i kultura za granicą mogą być inne.
  5. Spakuj również podstawowe kosmetyki oraz minimum jeden własny ręcznik, nie wiadomo, jakie warunki zastaną Cię za granicą, jako nowy Opiekun / Opiekunka powinieneś / powinnaś przewidywać sytuację i potrafić się do niej dostosować.
  6. Zabierz ze sobą minimum 50 Euro, nie można wyjeżdżać za granicę bez pieniędzy, szczególnie jeśli jedziesz jako Opiekun / Opiekunka po raz pierwszy.
  7. Zabierz ze sobą dowód osobisty lub paszport, nie zostaniesz bez nich wpuszczony / wpuszczona na pokład autokaru, a wyjazd do pracy za granicę wymaga posiadania dokumentu tożsamości.
  8. Jeśli zależy Ci na konkretnych rzeczach, np. na Internecie, dopytaj o to jeszcze przed podpisaniem umowy, na miejscu pracy czasami ciężko jest je załatwić.
  9. Zgłaszaj wszelkie ważne sprawy, niejasności, trudności w wykonywaniu usług bezpośrednio do Agencji z Polski, jako Opiekun / Opiekunka Osób Starszych reprezentujesz Agencję i powinieneś / powinnaś zgłaszać wszystkie nieprawidłowości, wtedy szybciej i bardziej skutecznie uzyskasz pomoc / rozwiązanie.
  10. Pamiętaj jedziesz do Pacjenta - Osoby Starszej, która często mówi lub robi rzeczy, których już nie kontroluje, jako Opiekun / Opiekunka nie bierz do siebie przykrych słów, miej odpowiedni DYSTANS.
Projekt: Devilart - strony internetowe.
Copyright © - 2024 Betreuerin.com.pl